Information om cookies

Vi använder cookies för att ge dig en bättre webbupplevelse och för att mäta hur webbplatsen används. Vad hanterar vi för data

kvinna vattnar växter i växthus
Framtidsrörelsen Hyresgästföreningen

Lokala hyresgästföreningar

På Södermalm finns det många lokala hyresgästföreningar som arbetar för inflytande, trygghet och gemenskap för hyresgästerna. Välkommen!

Amforan

Barnängen/ Fikonet

Barnängens Gård

Kontakt: Jan Kask, jankask16@gmail.com, 070-7692475

Bergsgruvan

Kontakt: Susanne Pluhacek, susanne.pluhacek@gmail.com, 076 559 79 82

Blecktornet/Draget

Kontakt: Anna Hedenberg, ab.hedenberg@gmail.com

Båtbyggaren

Daedalus

Kontakt: John Rosenthal, jrkrosenthal@gmail.com

Danviksklippan 1

Drakenberg

Dykärret

Kontakt: Styrelsen, lhf.dykarret@hotmail.com

Hemsida

Fabriken

Kontakt: Conny Lindström, conny.lindstrom1950@outlook.com 

Filen

Fyrspannet

Kontakt: Eili Hirdman, 0723014140, eilihirdman@gmail.com 

Färdknäppen

Kontakt: Torsten Seth, Torsten.Seth@hotmail.com

Försommaren

Heleneborgsgatan 44

Kejsaren

Kontakt: Harriet Lundberg, 0732 0018 01, dixiz@live.se 

Kristallen

Krukomakaren

Kryssningen

Lampan

Kontakt: Kristina Dahlin, 073-9529371, kristina.karin.daglin@gmail.se

Linjalen 8

Långholmen

Metspöet

Kontakt: Bohusgatan.Lh@gmail.com

Monumentet

Kontakt: Nathalie Parmegiani, nathaparm1@live.com

Obelisken

Ormen Större

Kontakt: Karin Wahlgren, 073 6882033, karin.wahlgren9@gmail.com

Piskan 17

Plankan

Kontakt: Kristina Sundin, 070 693 47 62, kristina.sundin@telia.com

Postiljonen

Pyramiden 10,8

Riset

Själagården

Kontakt: Ulla Carlbaum, milo.ngu.era@hotmail.com

Skinnarviken

Skottet

Sparren

Spettet

Stativet

Stålet

Svalgången

Svärdet/Sköldgatan

Tapeten 2

Tofflan

Kontakt: Gunnar Tebelius, 0705923879, gunnar.tebelius@outlook.com

Tumstocken

Tygeln 

Kontakt: Joel Berring, kvtygeln@gmail.com

Facebok

Lokalbokning

Tången

Utkiken

Kontakt: Martha Branting, 0737213977, marthabranting@yahoo.se

Vattenpasset 10